Новини‎ > ‎

Заява з приводу необґрунтованого скорочення співробітників органів ведення Державного реєстру виборців.

опубліковано 4 трав. 2011 р., 23:58 Відділ ведення ДРВ Броварська РДА
Всеукраїнська громадська організація «Комітет виборців України» висловлює занепокоєння ситуацією, пов’язаною зі скороченням штатної кількості співробітників відділів ведення Державного реєстру виборців (ДРВ).
КВУ в більшості регіонів фіксує тенденцію до зменшення кількості співробітників органів ведення Реєстру у зв’язку з адміністративною реформою в Україні. Місцеві органи влади зараз розглядають відповідні проекти штатних розкладів щодо органів ведення реєстру. У випадку їх затвердження проблема набуде загрозливого для Державного реєстру виборців характеру.
Від виборів до виборів КВУ відмічає покращення якості списків виборців, в першу чергу завдяки сумлінній роботі більшості співробітників органів ведення Державного реєстру, які дуже часто працюють в мінімальному від необхідного складі. Разом з тим, Державний реєстр виборців все ще далекий від досконалості. Тому будь-яке скорочення співробітників цих органів обов’язково погіршить якість самої бази даних виборців.
Тим більше, після прийняття 21 вересня 2010 року нової редакції Закону України «Про державний реєстр виборців» вводиться щомісячне періодичне оновлення даних (замість щоквартального). Відповідно зросте навантаження на працівників органів ведення Реєстру.
Усвідомлюючи необхідність скорочення державного апарату та важливість адміністративної реформи в Україні, КВУ наголошує, що будь які кроки у цьому напрямку потрібно здійснювати після детального аналізу та за наявності відповідної публічної аргументації.
У зв’язку з цим Комітет виборців України закликає обласні та районні державні адміністрації, міські ради (у складі яких працюють органи Державного реєстру) дотримуватись встановленої Кабінетом Міністрів штатної кількості органів ДРВ та відмовитись від спроб їх скорочення. Адже це безпосередньо вплине на якість списків виборців і, відповідно, на дотримання виборчих прав громадян.
Comments