Новини‎ > ‎

Створено Консорціум для забезпечення участі громадськості у розробці виборчого законодавства

опубліковано 5 трав. 2011 р., 00:44 Відділ ведення ДРВ Броварська РДА
Сьогодні в Україні здійснюється процес розробки законодавства до парламентських виборів 2012 року. Суспільна довіра до результатів цієї роботи може бути забезпечена виключно за умови залучення до підготовки проекту нової редакції Закону «Про вибори народних депутатів України» не лише представників різних політичних сил, але й незалежних українських та міжнародних експертів, громадських організацій та медіа. Робота над законопроектом повинна ґрунтуватися на принципах відкритості та публічності, що дозволить підтримати та врахувати у виборчому процесі інтереси різних суспільних груп на рівні з політичними акторами.
Громадянська мережа ОПОРА, Комітет виборців України, Лабораторія законодавчих ініціатив, Український незалежний центр політичних досліджень — громадські організації України, які тривалий час працюють у сфері розвитку та вдосконалення виборчого законодавства, здійснюють експертну, моніторингову та просвітницьку діяльність, — оголосили про створення консорціуму для забезпечення участі громадськості у розробці виборчого законодавства та законодавства, що регулює діяльність політичних інститутів.
Мета Консорціуму громадських організацій: формування в Україні сучасної ефективної політичної системи, що ґрунтується на принципах демократії, верховенства права, свободи, рівності можливостей та конкуренції, усталених та загальноприйнятих європейських стандартах.
Завдання Консорціуму: реалізувати кампанію залучення неурядових громадських організацій, журналістів, інших зацікавлених та не представлених сторін до розробки нового виборчого законодавства, законодавства про політичні партії, реформування політичних інститутів та розвитку представницької демократії.
Comments