Новини


Проміжні вибори депутата Броварської районної ради

опубліковано 12 вер. 2011 р., 03:31 Відділ ведення ДРВ Броварська РДА

У зв’язку з достроковим припиненням повноважень депутата Броварської районної ради по Погребському одномандатному мажоритарному виборчому округу № 17 Гайового Костянтина Васильовича на підставі пункту 8 частини першої статті 5 Закону України "Про статус депутатів місцевих рад", Броварська районна територіальна виборча комісія, керуючись частиною 5 статті 14 та частиною 3 статті 14 Закону України "Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів", вирішила призначити проміжні вибори депутата Броварської районної ради по Погребському одномандатному мажоритарному виборчому округу № 17 на неділю 23 жовтня 2011 року.

Інформацію надала Броварська районна територіальна виборча комісія, розпорядження № 01 від 25 серпня 2011 року.

Створено Консорціум для забезпечення участі громадськості у розробці виборчого законодавства

опубліковано 5 трав. 2011 р., 00:44 Відділ ведення ДРВ Броварська РДА

Сьогодні в Україні здійснюється процес розробки законодавства до парламентських виборів 2012 року. Суспільна довіра до результатів цієї роботи може бути забезпечена виключно за умови залучення до підготовки проекту нової редакції Закону «Про вибори народних депутатів України» не лише представників різних політичних сил, але й незалежних українських та міжнародних експертів, громадських організацій та медіа. Робота над законопроектом повинна ґрунтуватися на принципах відкритості та публічності, що дозволить підтримати та врахувати у виборчому процесі інтереси різних суспільних груп на рівні з політичними акторами.
Громадянська мережа ОПОРА, Комітет виборців України, Лабораторія законодавчих ініціатив, Український незалежний центр політичних досліджень — громадські організації України, які тривалий час працюють у сфері розвитку та вдосконалення виборчого законодавства, здійснюють експертну, моніторингову та просвітницьку діяльність, — оголосили про створення консорціуму для забезпечення участі громадськості у розробці виборчого законодавства та законодавства, що регулює діяльність політичних інститутів.
Мета Консорціуму громадських організацій: формування в Україні сучасної ефективної політичної системи, що ґрунтується на принципах демократії, верховенства права, свободи, рівності можливостей та конкуренції, усталених та загальноприйнятих європейських стандартах.
Завдання Консорціуму: реалізувати кампанію залучення неурядових громадських організацій, журналістів, інших зацікавлених та не представлених сторін до розробки нового виборчого законодавства, законодавства про політичні партії, реформування політичних інститутів та розвитку представницької демократії.

Заява з приводу необґрунтованого скорочення співробітників органів ведення Державного реєстру виборців.

опубліковано 4 трав. 2011 р., 23:58 Відділ ведення ДРВ Броварська РДА

Всеукраїнська громадська організація «Комітет виборців України» висловлює занепокоєння ситуацією, пов’язаною зі скороченням штатної кількості співробітників відділів ведення Державного реєстру виборців (ДРВ).
КВУ в більшості регіонів фіксує тенденцію до зменшення кількості співробітників органів ведення Реєстру у зв’язку з адміністративною реформою в Україні. Місцеві органи влади зараз розглядають відповідні проекти штатних розкладів щодо органів ведення реєстру. У випадку їх затвердження проблема набуде загрозливого для Державного реєстру виборців характеру.
Від виборів до виборів КВУ відмічає покращення якості списків виборців, в першу чергу завдяки сумлінній роботі більшості співробітників органів ведення Державного реєстру, які дуже часто працюють в мінімальному від необхідного складі. Разом з тим, Державний реєстр виборців все ще далекий від досконалості. Тому будь-яке скорочення співробітників цих органів обов’язково погіршить якість самої бази даних виборців.
Тим більше, після прийняття 21 вересня 2010 року нової редакції Закону України «Про державний реєстр виборців» вводиться щомісячне періодичне оновлення даних (замість щоквартального). Відповідно зросте навантаження на працівників органів ведення Реєстру.
Усвідомлюючи необхідність скорочення державного апарату та важливість адміністративної реформи в Україні, КВУ наголошує, що будь які кроки у цьому напрямку потрібно здійснювати після детального аналізу та за наявності відповідної публічної аргументації.
У зв’язку з цим Комітет виборців України закликає обласні та районні державні адміністрації, міські ради (у складі яких працюють органи Державного реєстру) дотримуватись встановленої Кабінетом Міністрів штатної кількості органів ДРВ та відмовитись від спроб їх скорочення. Адже це безпосередньо вплине на якість списків виборців і, відповідно, на дотримання виборчих прав громадян.

Естонці перші в світі голосували через мобільні телефони

опубліковано 17 квіт. 2011 р., 02:27 Відділ ведення ДРВ Броварська РДА

Естонські виборці починають електронне голосування на виборах до парламенту, які пройшли 6 березня. Окрім електронного голосування, естонці перші в світі отримали на цих виборах можливість голосувати через мобільний телефон – повідомляє РИАН (http://www.rian.ru/world/20110224/338073198.html).
Електронне та мобільне голосування розпочалось 24 лютого і завершилося увечері 2 березня.

Для участі в електронному голосуванні через комп’ютер виборець повинен мати спеціальну ідентифікаційну карту (ID -карту), яка є документом, що засвідчує особу, нарівні з паспортом. Необхідно також мати пристрій для читання ID-карт і завантажити спеціальну програму «Додаток виборця» з сайту виборчої комісії.

Після входу в систему, програма перевіряє, чи не проголосував виборець раніше, і завантажує списки кандидатів виборчого округу за місцем проживання. Після чого можна проголосувати за свого кандидата.

Можливість голосувати по мобільному телефону з‘явилась завдяки закону, прийнятому ще в 2008 року, і він набув чинності 1 січня 2011 року.

На думку законодавців, голосування за допомогою мобільного телефону збільшить активність виборців і надасть їм додаткові зручності.

При голосуванні за допомогою мобільного телефону також потрібна наявність комп’ютера. Роль ідентифікаційної карти відіграє SIM-карта телефону, а зчитуючим пристроєм служить сам телефон. Активізувати мобільну ідентифікацію необхідно на сайті Департаменту поліції і прикордонної охорони Естонії.

Згідно з проведеним фахівцями аналізом безпеки, використання SIM-карти так само безпечно, як використання ID-карти.

Голос, поданий електронним шляхом, можна змінити, проголосувавши знову до кінцевої дати виборів. В цьому випадку буде врахований останній голос.

Якщо виборець також проголосував у виборчій дільниці в період дострокового голосування з 28 лютого по 2 березня, тоді його електронний голос анулюється і враховується голос, відданий «на папері». В день виборів – 6 березня – електронний голос не можна ні змінити, ні анулювати.

Уперше можливість віддати свій голос електронним шляхом була випробувана в Естонії на виборах в місцеві органи влади в 2005 році, тоді нововведенням скористалися понад 9,3 тис. чоловік.

У 2007 році на виборах до парламенту через комп’ютер проголосували вже 30,2 тис. громадян, в 2009 на виборах в Європарламент – 58, 6 тисяч. У тому ж році на місцевих виборах в інтернеті голосували вже 104,4 тис. чоловік. Таким чином, за чотири роки число тих, що голосують електронним шляхом збільшилося більш ніж вдесятеро.

Джерело: Watcher

Парламентські вибори відбудуться в неділю у Фінляндії

опубліковано 17 квіт. 2011 р., 01:24 Відділ ведення ДРВ Броварська РДА

Загальні парламентські вибори відбудуться в неділю 17 квітня у Фінляндії, повідомляється на сайті Міністерства Юстиції країни, що відповідає за організацію і проведення виборів. Право для участі у виборах надане майже чотирьом мільйонам виборців. У однопалатному парламенті Фінляндії засідає 200 депутатів, що обираються строком на чотири роки.

Домінуючими в передвиборних дебатах стали питання суспільного добробуту і зростаючої нерівності в суспільстві, зайнятості і безробіття, а також міра участі Фінляндії у вирішенні фінансових проблем держав єврозони.

Згідно з опитуваннями громадської думки, основна боротьба за голоси виборців розвернеться між вісьма парламентськими партіями, найбільшими з яких вважаються правлячі Партія центру і помірно-консервативна Національна коаліційна партія, а також опозиційна Соціал-Демократична партія.

Новачком у передвиборчих перегонах є популістська Партія Справжніх Фіннів, що знайшла підтримку виборців не в останню чергу завдяки тому, що не була причетна до значних політичних скандалів, що заплямували репутацію інших великих партій. В той же час лівоцентристські гасла Партії Справжніх Фіннів знаходять широку підтримку серед виборців з низьким та середнім статком, що значно потерпіли від фінансової кризи.

Джерело: УНН

1-5 of 5